Назва позашкільного навчального закладу: ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ КЛУБ ЮНИХ МОРЯКІВ

Адреса: вул. ЯРМАРКОВА, 50,

м. ПЕРЕЯСЛАВ,

КИЇВСЬКА обл., 08402

Рік заснування: 1992

Засновник: ВІДДІЛ ОСВІТИ ПЕРЕЯСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Мета створення Клубу юних моряків була частково реалізована заводом «Точмаш» в 1987 році, коли було придбано на кошти заводу вітрильні дошки, човни, катер та рятувальний інвентар.

На придбаних яхтах проводилися заняття із дітьми працівників заводу. Але з часом постала необхідність залучати до позаурочних занять якомога більше учнівської молоді. Така необхідність, а також ентузіазм Деревцова Юрія Дмитровича – капітана ІІ рангу у відставці – і стали рушійними силами у створенні в місті Переяславі-Хмельницькому Клубу юних моряків.

У 1992 році рішенням виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради було зареєстроване «Положення про міський позашкільний заклад Клуб юних моряків». Новостворений заклад підпорядкували міському відділу освіти, а його першим директором став Деревцов Юрій Дмитрович.

 

Для проведення гурткових занять було надане напівпідвальне приміщення п’ятиповерхового житлового будинку по вулиці Богдана Хмельницького, 78, яке зусиллями перших працівників КЮМ та за сприяння міського відділу освіти було відремонтоване та обладнане для роботи з дітьми.

За період існування КЮМ неодноразово змінювалось його керівництво. Деревцов Ю. Д. очолював заклад до 1997 року. В період з 1999 до 2002 року директором закладу були недовгий термін Чорнобай С.В. та Ружановський В.Р.

З листопада 2002 року до 2012 року Клуб юних моряків очолював Горбаченко Григорій Володимирович, який на той час був директором міської громадської організації яхтклуб. Саме за керівництва Горбаченка Г.В. розпочав роботу гурток «Крейсерський яхтинг», вихованці якого засвоюють знання із керування яхтою, беруть участь у вітрильних походах та досягають вагомих результатів у змаганнях регіонального та Всеукраїнського рівнів.

В 2003 році рішенням районної ради народних депутатів була надана земельна ділянка на березі Канівського водосховища для побудови водно-спортвної бази КЮМ, де вона функціонує до цього часу.

2005-2006 навчальний рік КЮМ розпочав у новому приміщенні, що знаходиться за адресою вул. Ярмаркова, 50. В минулому це була майстерня міської ЗОШ №3. Перед заселенням протягом 4 місяців велися ремонтні роботи.

З вересня 2013 року директором Клубу юних моряків є

Красюк Роман Леонідович. У КЮМ працюють 8 гуртків, 6 із яких- науково-технічного напряму, 1- еколого-натуралістичного напряму і 1- експериментально-дослідницького напряму.